weather16° | 2 m/s

    Vores team

    Hvem er vi?

    Mads Peter Olesen

    Restaurant Manager

    restaurant@bernstorffslot.dk

    Therese Riis Pontoppidan

    Waiter/florist/Instagrammer

    restaurant@bernstorffslot.dk

    Cristóvão Strack

    Waiter

    restaurant@bernstorffslot.dk

    Rikke Lysdal

    Conference Coordinator

    rikke@bernstorffslot.dk

    Pernille Skou Ingerslev Jeppesen

    Housekeeper

    rengoring@bernstorffslot.dk

    Lisbeth Kobberup

    Marketing Coordinator

    lk@bernstorffslot.dk

    Pia Madsen

    Chef de Cuisine - our Favourite Cook

    pia@bernstorffslot.dk

    Kirsten Daell

    Hotel Director - CEO

    kirsten@bernstorffslot.dk

    Carina Kjaergaard

    Sales Manager

    carina@bernstorffslot.dk

    Camilla Frederiksen

    Hotel Manager

    camilla@bernstorffslot.dk

    Der er nok at tænke på i disse tider, så lad os hjælpe dig af med én af bekymringerne.

    Derfor tilbyder vi nu takeaway menuer mandag-lørdag, så du kan få magien fra køkkenet på Bernstorff Slot med hjem – og samtidig gøre hverdagen lidt nemmere.

    Se dagens menu her